O stronie


Serwis dziennikzywieniowy24.pl zawiera dziennik i statystki, które są pomocne w procesie analizowania, porównywania i planowania posiłków. Aby móc korzystać z tych narzędzi należy założyć konto na dziennikzywieniowy24.pl.

Dziennik

Użytkownik portalu dziennikzywieniowy24.pl prowadzi indywidualny dziennik żywieniowy. W swoim dzienniku zapisuje wszystkie spożyte w trakcie dnia posiłki, z określeniem nie tylko godziny ich spożycia, ale także ich rodzaju i wagi. W dzienniku dostępnych jest ponad 4002 produktów i potraw. Dziennik ma układ dzienny, tygodniowy i miesięczny.

Regularne prowadzenie dziennika żywieniowego umożliwia obserwację zwyczajów żywieniowych, częstotliwości spożywania posiłków oraz różnorodności spożywanych produktów. Ponadto uzupełnianie dziennika pomaga również nabrać dobrych przyzwyczajeń w systematycznym planowaniu i rejestrowaniu poszczególnych posiłków, tym samym systematycznym i przemyślanym odżywianiu się.

Więcej informacji o dzienniku znajdziesz tutaj.

Wykresy, analizy i podsumowania

Wprowadzone do dziennika dane można zobaczyć nie tylko w postaci dziennych, tygodniowych lub miesięcznych zapisów w dzienniku. W zakładce wykresy i analizy dane z dziennika przedstawione są w formie kilkunastu przejrzystych wykresów, analiz i podsumowań, umożliwiających bardziej wnikliwe obserwowanie swoich zwyczajów żywieniowych. Wśród wykresów i podsumowań obok analiz spożytych kalorii, białek, tłuszczów i węglowodanów, warto wyróżnić podsumowania najczęściej jedzonych produktów takich m.in.: jak zboża, mięso, warzywa i owoce, alkohol itp. A także wykresy sugerujące, które spożywane przez Ciebie produkty nie są wskazane przy konkretnych schorzeniach.

Więcej informacji o wykresach i podsumowaniach znajdziesz tutaj.