Często zadawane pytania (FAQ)


1. Jak oceniać wagę produktów?

Wagę produktów należy oceniać jak najdokładniej. Przy określaniu wagi poszczególnych produktów pomocna jest waga kuchenna. Średni koszt wagi to 20-30 złotych.

2. Jak długo dziennikzywieniowy24.pl zapamięta wpisy w moim dzienniku?

Dane dziennika żywieniowego stworzonego w ramach usług płatnych mogą zostać usunięte po 60 dniach od momentu wygaśnięcia konta płatnego, chyba, że użytkownik ponownie zakupi usługę dostępu do dziennika przed upływem tego okresu.

3. Czy abonamenty można łączyć ze sobą?

Tak, abonamenty można łączyć ze sobą. Każdy nowo dokupiony abonament na dziennikzywieniowy24.pl dodaje się do poprzednio zakupionego, a termin ważności wydłuża się odpowiednio o 30, 60 lub 90 dni.

4. Jak długo powinno się zapisywać zjedzone posiłki w dzienniku?

Decyzja o prowadzeniu dziennika zależy od każdego użytkownika indywidualnie. Prowadzenie dziennika żywieniowego służy przede wszystkim analizie spożywanych posiłków i napojów, a także przy pomocy wykresów i podsumowań na dziennikzywieniowy24.pl wyciąganiu wniosków o własnym sposobie żywienia. Warto przynajmniej przez kilka miesięcy prowadzić takiego typu dziennik, aby móc jak najbardziej trafnie określić swoje zwyczaje żywieniowe oraz zaobserwować niepokojące zachowania żywieniowe.

5. Czy wykresy będą działały jeśli nie zostanie uzupełniony któryś z dni?

Tak, wykresy pokazują każde zapisane dane. Uwzględniają też dni lub okresy, w których nie następowały żadne w wpisy. Jednak aby móc dokładnie określić swoje zwyczaje żywieniowe, zalecane jest codzienne uzupełnianie dziennika na dziennikzywieniowy24.pl.

6. Co daje mi abonament?

Abonament na dziennikzywieniowy24.pl umożliwia:
- dostęp do dziennika żywieniowego, w którym możesz zapamiętać wszystkie spożywane posiłki
- dostęp do wykresów, analiz i podsumowań dotyczących spożytych produktów

7. Co się stanie gdy skończy mi się abonament?

Z chwilą wygaśnięcia ważności abonamentu zostanie zablokowana możliwość zapamiętywania dodanych do dziennika posiłków. Użytkownik nie będzie miał też dostępu do wykresów i podsumowań.

8. Jakie parametry wartości odżywczych można obserwować w dzienniku?

Wartość energetyczna, ilość tłuszczu, węglowodanów oraz białka.

9. Czy można dodawać własne produkty do bazy produktów?

Tak. Aby dodać własny produkt/potrawę należy skorzystać z opcji dodawania produktów w panelu użytkownika dostępnym po zarejestrowaniu się.